coconut king water banner_web

Kokosová voda pre Vaše zdravie a liečenie – overené fakty

Kokosová voda nie len chutí a pôsobí osviežujúco v týchto letných dňoch. Vďaka obsahovým látkam prináša nášmu telu mnoho pozitívnych a liečivých účinkov. Vybrali sme pre Vás zopár overených a štúdiami podložených faktov od Dr. Bruce File z knihy “Coconut water for Health and Healing”.

1. Prírodné diuretikum – na rozdiel od farmaceutických liečiv, kokosová voda pôsobí prirodzene ako diuretikum a neovplyvňuje rovnováhu elektrolytov a hormónov, ktoré spôsobujú odvodňovanie organizmu

2. Pomáha v činnosti obličiek a rozkladá obličkové kamene –  má terapeutický účinok na močové a reprodukčné systémy

3. Zlepšuje hladinu cholesterolu v krvi a zabraňuje ateroskleróze –  kokosová voda je prospešná pri prevencii aterosklerózy a znižovaní rizika srdcových ochorení

4. Zlepšuje imunitný systém – vďaka monolaurínu a arginínu

5. Zabraňuje vzniku zeleného a šedého zákalu – účinný pri znižovaní tlaku tekutín v očiach a pri boji s príznakmi zeleného a šedého zákalu

6. Zmierneňuje zápchu –  330ml kokosovej vody, zmäkčí Vašu stolicu a zvýši činnosť tráviacej sústavy.

7. Vyvažuje cukor v krvi – obsahuje arginín, aminokyselinu, ktorá pomáha zmierňovať vstrebávanie cukru. Arginín tiež zlepšuje citlivosť na inzulín – takže krvný cukor je ľahšie transportovaný z krvného obehu do buniek.

8. Zvyšuje úroveň energie – bez nepríjemností! Kokosová voda je kolónia živých buniek, liečivá kvapalina so živou energiou. Pitie kokosovej vody funguje ako transfúzia krvi!

9. Zásobáreň cytokinínov – cytokiníny sú rastlinnou verziou cytokínov pre ľudí. Cytokiníny sa podieľajú na reprodukcii, raste a vývoji, homeostatickej regulácii, hojení, zrážaní krvi a imunite. Táto látka podobná hormónu má protizápalové a protirakovinové účinky na ľudí.

10. Zabraňuje rakovine – ak sa rastový hormón, cytokinín, pridá do rakovinového tkaniva, je abnormálny rast spomalený. Štúdie ukazujú, že cytokiníny indukujú tiež apoptózu alebo programovanú smrť buniek v rakovinových bunkách. Ukázalo sa, že cytokiníny majú protinádorové účinky.

11. Rast vlasov – kokosová voda má potenciál oživiť rast vlasov. Dr. Verallo-Rower teoretizuje, že cytokiníny môžu zastaviť vypadávanie vlasov a dokonca obnoviť vlasy na plešatej hlave. Pitie a aplikácia kokosovej vody na pokožku hlavy je však potrebná počas dlhšieho obdobia.

12. Potrava pre užitočné baktérie – kefír z kokosovej vody čistí telo a pomáha zbaviť telo nadmerného množstva kvasiniek. Znižuje chuť k jedlu, zabraňuje vyrážaniu ekzémov, vyvažuje hormóny a zbavuje sa ťažkých kovov v tele.

13. Vynikajúci športový nápoj na rehydratáciu – bohatý zdroj elektrolytov a prírodných solí, najmä draslíka a horčíka. Je to živá voda s ľahko vstrebateľnými elektrolytmi, cukrami, antioxidantmi, enzýmami, aminokyselinami, vitamínmi a ďalšími živinami.

14. Nápoj plný stopových prvkov – naplnených zinkom, selénom, jódom, sírou a mangánom.

Zdroj: “Coconut water for health and healing” Dr. Bruce Fife

 

Viac o 100% organickej kokosovej vode TY&KOKOS nájdete v tomto článku:
Kráľ kokosových orechov pochádza zo Srí Lanky!

TY KOKOS! TOTO CHCEM VYSKÚŠAŤ!
…prejsť do eshopu